Informacje

Zanikający wzwód podczas stosunku – możliwe przyczyny i środki zaradcze

Problemy z erekcją lub jej całkowity brak to najczęściej występujące zaburzenia seksualne u mężczyzn. Niestety to wciąż dla wielu panów stanowi temat tabu. Dlatego nie udają się oni do lekarza w celu konsultacji. To błąd. Trzeba bowiem wiedzieć co może być przyczyną problemów z erekcją i jak sobie z tym radzić.

Czym jest erekcja?

Erekcja to sytuacja, w której męski członek zwiększa się oraz sztywnieje. Ma to miejsce w wyniku zwiększonego dopływu krwi do członka. Jeśli jednak wzwód jest niemożliwy wówczas mówi się o zaburzeniach erekcji. Może mieć to miejsce, kiedy do wzwodu nie dochodzi w ogóle lub kiedy mężczyzna nie może go utrzymać przez dłuższy czas. Skutkiem takiej sytuacji jest niemożność odbycia przez mężczyznę stosunku seksualnego. Przyczyny zaburzeń erekcji mogą być różne.

Przyczyny zaburzeń erekcji

Generalnie przyczyny zaburzeń erekcji podzielić można na dwie grupy. Pierwsza grupa dotyczy przyczyn fizjologicznych. Natomiast druga dotyczy przyczyn natury psychologicznej. Trzeba jednak podkreślić, że w większości przypadków na zaburzenia erekcji wpływ mają zarówno przyczyny fizjologiczne, jak i psychiczne. Wśród najczęstszych przyczyn zaburzeń erekcji wymienić można stres, problemy emocjonalne, niedobór testosteronu, choroby układu krążenia, niewydolność nerek, miażdżyca, zażywanie różnego rodzaju używek oraz leków.

Środki zaradcze

Znikający wzwód podczas stosunku to ogromny problem. Nie może zatem dziwić, że mężczyzna, którego dotyka ten problem szuka skutecznego sposobu, aby temu zaradzić. Oczywiście wszystko w tym wypadku zależy od konkretnej przyczyny. Jeśli ma ona podłoże natury psychicznej wówczas najlepszym rozwiązaniem jest terapia. Może być ona przeprowadzona przez psychologa lub seksuologa. Jej głównym celem jest diagnoza problemu oraz uświadomienie tego pacjentowi. Dzięki temu możliwe będzie poradzenie sobie z różnego rodzaju emocjami bądź innymi czynnikami psychicznymi, które mają negatywny wpływ na erekcję. W przypadku przyczyn fizjologicznych najczęściej stosowane jest odpowiednio dobrane leczenie farmakologiczne .Bywa jednak i tak, że z problemami z erekcją można poradzić sobie samemu.

Sposoby na utrzymanie erekcji

Przede wszystkim warto, aby do stosunku seksualnego dochodziło w dogodnym dla mężczyzny momencie. Chodzi o to, aby nie był to moment kiedy mężczyzna jest zmęczony bądź zestresowany po ciężkim dniu pracy. Bardzo ważne jest także, aby otwarcie mówić o problemie z partnerką. Często problem z utrzymaniem erekcji może mieć swoje podłoże na płaszczyźnie relacji damsko-męskiej. Partnera wiedząc o problemie może być niezwykle pomocna w poradzeniu sobie z nim.

Można w takim przypadku choć zmienić sposób stymulacji. Ważne jest także, aby mężczyzna zadbał o swoje zdrowie. Odstawić powinno się wszelkie używki oraz zacząć prowadzić zdrowy tryb życia. Nie można zapomnieć także o właściwym odpoczynku oraz prawidłowym śnie. Polecić można także ćwiczenia mięśni Kegla. Ćwiczenia tego typu również mogą pomóc w skutecznym utrzymaniu erekcji.