Uncategorized

Wzwód znika po założeniu prezerwatywy – co robić?

Podniecenie jest już na maksymalnym poziomie, za moment ma dojść do stosunku, jednak założenie prezerwatywy powoduje, iż wzwód całkowicie znika. Taki problem dotyka bardzo wielu mężczyzn. Nie trzeba się jednak obawiać. Lekarze podkreślają, iż z reguły nie jest to zwiastun kłopotów ze zdrowiem. Opadnięcie członka po założeniu prezerwatywy zazwyczaj jest spowodowane uwarunkowaniami męskiej psychiki.

Seks z prezerwatywą czy bez?

Zdecydowana większość mężczyzn preferuje uprawianie seksu bez prezerwatywy. Ci panowie, którzy mieli możliwość współżycia zarówno z zabezpieczeniem jak i bez niego, są zgodni, że ta druga opcja jest znacznie bardziej komfortowa. Mimo tego, trzeba pamiętać o tym, iż prezerwatywa w dalszym ciągu jest najpopularniejszą metodą antykoncepcji. Nie tylko chroni przed zajściem w ciążę, ale także przed wszelkiego rodzaju chorobami przenoszonymi poprzez drogę płciową. Prezerwatywa rewelacyjnie sprawdza się u tych mężczyzn, którzy współżyją z różnymi partnerkami oraz nieregularnie. Prezerwatywy są także bardzo często stosowane przez te pary, u których kobiety z różnych przyczyn nie mogą przyjmować tabletek antykoncepcyjnych. Niestety, nałożenie prezerwatywy czasami może spowodować, iż mężczyzna całkowicie utraci wzwód.

Dlaczego mężczyzna traci wzwód po nałożeniu prezerwatywy?

Podniecenie mężczyzny po grze wstępnej osiąga maksimum. W końcu nakłada prezerwatywę i… erekcja znika. Zdarza się również, iż wzwód znika nawet przed umieszczeniem zabezpieczenia lub w trakcie odbywania stosunku. Czy jest to rzadki problem? Absolutnie nie. Taka przypadłość dotyka dość dużą liczbę mężczyzn. Z czego to wynika? Jest to spowodowane przede wszystkim psychiką mężczyzny. Nawet najlepszy lateks, właściwie dopasowany, może powodować nieprzyjemne uczucie. Dodatkowo, gdy wcześniej mężczyzna przez bardzo długi czas odbywał stosunki bez używania prezerwatyw, może narzekać na mniejsze doznania w trakcie zbliżenia. Taki problem w zdecydowanej większości przypadków nie ma żadnego związku z kondycją fizyczną oraz stanem zdrowia.

Kluczem jest ludzka psychika

Gdy dojdzie do pierwszego niepowodzenia w zbliżeniu przez założenie prezerwatywy, mężczyzna może bardzo mocno obawiać się kolejnej próby współżycia. Jest to spowodowane strachem, iż sytuacja się powtórzy. Lęk ma ogromny wpływ na psychikę. Warto też wiedzieć, iż ogromny wpływ na erekcję ma mózg, który wysyła sygnały do naczyń krwionośnych. Jeśli mózg jest sparaliżowany permanentnym lękiem, zachodzi ogromne ryzyko, iż przy następnej próbie odbycia stosunku członek kolejny raz opadnie.

Szczera rozmowa z partnerką

Jak rozwiązać taką trudną sytuację? Najważniejsza jest tutaj szczera rozmowa z partnerką. Powinna ona wiedzieć, czym uwarunkowany jest ten problem. Brak takiej rozmowy mógłby spowodować, iż kobieta pomyślałaby, iż opadnięcie członka było spowodowane tym, iż jest nieatrakcyjna. Pary borykające się z tym problemem powinny zastanowić się nad zmianą metody antykoncepcji. Oprócz tego, warto zadbać o to, aby atmosfera w trakcie odbywania stosunków seksualnych była odpowiednia. Partnerzy powinni wsłuchiwać się w swoje potrzeby, okazywać wsparcie i życzliwość. Poczucie akceptacji może zdziałać cuda. Jeżeli mimo zastosowania tych wskazówek nie przyniesie to żadnych efektywnych rezultatów, rozwiązaniem może być udanie się na terapię do seksuologa. Wielu mężczyzn decyduje się również na zakup specjalnych tabletek na potencję z sildenafilem, takich jak Viagra. Dzięki nim już po 15 minutach ich członek osiąga wzwód.