Uncategorized

Cukrzyca a impotencja

Cukrzyca to schorzenie, które rozwija się wolno i niepostrzeżenie. Wielu pacjentów dotkniętych cukrzycą początkowo w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego, iż są chorzy. W pierwszej fazie choroby czasem mają miejsce niepowodzenia we współżyciu. Zdarza się, że pacjenci uzyskują wzwód, jednak nie są w stanie do utrzymać, zaś inni w ogóle nie są w stanie do uzyskania erekcji. Całkowita niezdolność do odbywania stosunków seksualnych jest diagnozowana w szczególności u tych mężczyzn, u których cukrzyca postępuje już od bardzo długiego czasu.

Cukrzyca a impotencja – najważniejsze informacje

Cukrzyca wywołuje wiele niezwykle negatywnych konsekwencji zdrowotnych dla organizmu. Jednym z nich są kłopoty ze wzwodem. Specjaliści określają je jako “ciche powikłanie cukrzycy”. Lekarze nazywają to powikłanie w taki sposób ponieważ wielu mężczyzn nie mówi o tym swoim lekarzom, ponieważ bagatelizują tę przypadłość, wstydzą się jej bądź całkowicie nie wierzą, iż możliwe jest jej wyleczenie.

Jak często cukrzyca wywołuje zaburzenia erekcji?

Cukrzycę zaliczamy do grona schorzeń, które najczęściej przyczyniają się do pojawienia się wśród mężczyzn zaburzeń erekcji. Zgodnie ze statystykami, mężczyźni chorujący na cukrzycę są trzy razy bardziej narażeni na pojawienie się takiej dolegliwości w porównaniu ze zdrowymi mężczyznami. Zdarza się nawet czasem, iż dysfunkcje seksualne są pierwszym objawem cukrzycy.

Dlaczego cukrzyca powoduje impotencję?

Wśród 95 procent mężczyzn chorujących na cukrzycę problemy ze wzwodem są spowodowane właśnie cukrzycą. Z czego to wynika? Tego rodzaju pytania zadaje sobie bardzo wiele osób. Warto wiedzieć, iż erekcja następuje wtedy, gdy dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, co powoduje napływ krwi do ciał jamistych prącia. Wiele chorób odpowiadających za powstawanie zaburzeń erekcji oddziałuje na czynniki naczyniowe lub nerwowe. W przypadku cukrzycy jest jeszcze gorzej. Chodzi o to, iż cukrzyca doprowadza do zmian zarówno we włóknach nerwowych jak i w naczyniach, dlatego bardzo mocno oddziałuje na zdolność do odbywania stosunków seksualnych wśród mężczyzn. Naczynia krwionośne wraz z postępem choroby stają się coraz mniej drożne, na skutek czego mężczyzna obserwuje u siebie coraz mniejszy wzwód.

Zmiany powodowane przez cukrzycę powodują różne uszkodzenia w organizmie, takie jak retinopatia (uszkodzenie narządu wzroku), nefropatia (uszkodzenie nerek) oraz niedokrwienie kończyn. Jeżeli zmiany cukrzycowe są zlokalizowane w obrębie tętnic i tętniczek naczyń prącia, wówczas następują zaburzenia potencji. Jest to spowodowane brakiem napływu krwi. Drugi czynnik wpływający na powstawanie zaburzeń erekcji wśród pacjentów chorujących na cukrzycę polega na uszkodzeniu układu nerwowego. Specjaliści określają to jako neuropatię cukrzycową. Powoduje to, iż układ nerwowy wegetatywny przestaje funkcjonować prawidłowo. To właśnie on odpowiada za regulowanie czynności narządów wewnętrznych oraz mechanizmów dotyczących erekcji. Nerwy, które ulegają uszkodzeniu, także w dość znacznym stopniu powodują pojawienie się zaburzeń erekcji.

Jak leczyć impotencję spowodowaną przez cukrzycę?

W jaki sposób leczy się impotencję wywołaną przez cukrzycę? Specjaliści zalecają terapię opartą na dwóch elementach. Przede wszystkim, należy skupić się na właściwym leczeniu samej cukrzycy. Jest to niezwykle ważne, aby nie prowadziła ona do kolejnych szkód i zniszczeń w organizmie mężczyzny. Doraźnie można także stosować specjalne tabletki na potencję. Należy jednak pamiętać, aby były to środki na wzwód dedykowane cukrzycom. Najlepiej jest skonsultować zakup takich leków z wykwalifikowanym specjalistą.